+38(067) 440 51 95

+38(044) 227 50 20

+38(044) 485 03 03

Адреса:

Київ, Маршала Тимошенко 21, корпус 3 (2 поверх)

Робочий час:

пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00

Опущення ясен (рецесія). Як відновити здорові ясна?

Стан ясен, рівень їх прикріплення - важлива складова гарної посмішки.  Опущення, при якому оголюються корені зубів називається рецесією ясен.  Це не тільки негарно, але й небезпечно.  Захворювання, залишене без уваги, може призвести до розхитування зубів і їх втрати.  Якщо Вам поставили діагноз рецесія ясен, причини слід шукати в проблемах кровообігу і в пошкодженні капілярів - це негативно позначається на тканинах ясен.  Для цих змін є кілька причин.

1. Неправильне чищення зубів. Травматична і агресивна чистка зубів, жорсткі щітки, неправильне застосування електричних щіток - часті причини спаду ясен.

2. Запалення ясен. Дуже часто рецесія спостерігається у пацієнтів з пародонтитом.  Це запалення ясен, при якому руйнуються зубоясневі зв'язки, формуються патологічні зубоясневі кишені, відбуваються зміни в кістковій тканині.

3. Дистрофічні захворювання ясен. Не тільки при пародонтиті з'являється рецесія ясен, але і при пародонтозі - системному дистрофічному захворюванні пародонту, для якого характерне повне руйнування зубоясневих зв'язок і значна втрата кісткової тканини і ясен.

4. Аномалії прикусу. При глибокому прикусі, значному випирання центральних зубів верхньої щелепи вперед, скупченості, порушується механізм розподілу жувального навантаження.  В результаті травмуються м'які тканини, що і призводить до втрат ясен.

5. Помилки ортодонтичного лікування. При занадто активному переміщенні зубів чиниться сильний тиск на кісткову тканину і ясна.  Нерідко під час лікування на брекетах оголюються корені зубів.

6. Неякісні протези. Повний знімний протез, виготовлений без урахування анатомічних особливостей пацієнта, травмує ясна.

7. Пірсинг в порожнині рота. Особливо губ, вуздечки верхньої губи. Також спричиняє травматизацію ясен.

Види і симптоми:

 • Локальна, або локалізована, спостерігається тільки в області 1 - 2 зубів.

 • Генералізована охоплює значну ділянку зубного ряду або всю щелепу.

 • Травматична - симптоми з'являються після отриманої травми: ударів, забоїв або порізів.

 • Симптоматична, тобто є симптомом основної патології - пародонтиту або пародонтозу, частіше має генералізовану форму.

 • Фізіологічна, основна причина - природне старіння організму.  Цей вид не пов'язаний із запаленням і не є частиною будь-якого патологічного процесу.

Лікування:

При рецесії ясен лікування зосереджено навколо усунення естетичного і функціонального дефекту, а також купірування запалення і підвищення захисних властивостей організму.  Залежно від вираженості рецесії, лікування може здійснюватися терапевтичним і хірургічним способами.

Терапевтичне лікування:

 • санація порожнини рота, видалення зубного нальоту і каменю - це не тільки профілактичний, а й перший етап лікування запалення;

 • видалення під'ясневого зубного каменю;

 • курс протизапальних препаратів, антибіотиків (необхідність прийому і тривалість визначається індивідуально);

 • полівітаміни - рецесія ясен може бути симптомом гіповітамінозу, також прийом вітамінів стимулює місцевий імунітет.

При значній втраті м'яких тканин для відновлення естетики посмішки використовуються виключно хірургічні методи лікування.

 • Хірургічне ушиття ясен вважається найпростішою операцією, рекомендована при механічній травмі.

 • Пластика ясен полягає в переміщенні здорової слизової в ділянку ураження, це дозволяє відновити 2-3 міліметра рівня ясен.

 • Стимуляція регенерації: використовується стимулятор росту - фібринові мембрани (A-PRF, плазмотерапія), що мають безліч переваг, в тому числі відсутність ризику рецидиву.

Ми підходимо до лікування захворювань ясен комплексно - за участі лікаря-пародонтолога, гігієніста і хірурга-стоматолога.  У нас в клініці дуже сильна команда, здатна впоратися з будь-якою проблемою. Лікарі стоматологічної клініки «Усі 32» складуть індивідуальний план лікування і відновлять красу вашої посмішки.  Здоровими повинні бути і зуби, і ясна.

Контакти

Зв'яжіться з нами

+38(067) 440 51 95
+38(044) 227 50 20
+38(044) 485 03 03
reception@yci32.com.ua
Київ, Маршала Тимошенко 21, корпус 3 (2 поверх)
пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00
© Все права защищены 2011 г