+38(067) 440 51 95

+38(044) 227 50 20

Адреса:

Київ, Маршала Тимошенко 21, корпус 3 (2 поверх)

Робочий час:

пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00

Художньою реставрацією зубів називається комплекс дій, спрямований на поліпшення зовнішнього вигляду зубів і посмішки в цілому.  Ці дії можуть бути спрямовані як на корекцію вроджених порушень зовнішнього вигляду і положення зубів, так і на ліквідацію наслідків життєдіяльності (травми, вікова стертість, стійкі зміни кольору і.т.д.).

Лікар для відновлення зубів терапевтичним способом застосовує тільки сучасні фотополімерні пломбувальні матеріали, які мають ефект хамелеона, не світяться в ультрафіолетовому світлі, добре поліруються.  Інша особливість реставрації зубів в тому, що при відновленні лікар застосовує особливу технологію пошарового нанесення матеріалу, таким чином, як би повторюючи природну будову зуба.

 Застосувавши художню реставрацію зубів, лікар може:

 1.  Скорегувати форму зуба і зубного ряду (наприклад, подовжити або вкоротити, звузити або розширити зуб, змінити його товщину і т.д.);
 2.  Виправити становище зуба в зубному ряду (тобто висунути занадто нахилені назад зуби або навпаки поставити в рівень з іншими зубами занадто випираючий з зубного ряду зуб.);
 3.  Змінити колір зуба. Тобто зробити зуб за кольором який не відрізняється від сусідніх або змінити колір декількох зубів;
 4.  Закрити щілини між зубами.

В арсеналі лікарів є кілька видів матеріалів, що дозволяють провести художню реставрацію зубів, так званих вінірів.  Вони відрізняються своєю зносостійкістю і можливістю відтворення природних тонів зуба.  Великий вибір матеріалів дозволяє провести художню реставрацію зубів практично всім бажаючим, незалежно від ступеня матеріального благополуччя.

 Існує 2 види художньої реставрації зубів:

 •  Пряма (тобто зроблена прямо в роті) реставрація зуба - це коли лікар прямо в роті пацієнта моделює дефектні частини зубів з реставраційного матеріалу світлового затвердіння.  Особливості прямої реставрації: відбувається одномоментно.  Тобто людина може прийти в клініку, провести в кріслі у стоматолога якусь кількість часу і вийти з новою посмішкою.
 •  Непряма - це коли зуби пацієнта готуються особливим чином, знімається зліпок. А відновлювана частина виготовляється в зуботехнічній лабораторії.

 Протипоказання для реставрації: 
Реставрація зубів не має абсолютних протипоказань.  Лікування може бути відстрочено у зв'язку з протіканням загальних гострих захворювань (ГРЗ, ГРВІ, герпетичні висипання на слизовій оболонці і шкірі) і в разі, якщо необхідні додаткові методи діагностики і консультації інших фахівців.  У лікуванні може бути відмовлено при незадовільній гігієні порожнини рота.

ВІНІРИ 

 Вініри - це композитні пластинки, які заміщають зовнішню поверхню зуба.  Вони дозволяють повністю коригувати частково порушення форми або кольору зубів.  Вініри виготовляються відповідно до уявлень про естетику посмішки, кольором сусідніх зубів пацієнта, а також з урахуванням його побажань.

 Показання до виготовлення вінірів:

 •  вікова зміна кольору зубів;
 •  зміна форми зуба, внаслідок травми, стертості;
 •  пігментація емалі зубів, зуби які не піддаються відбілюванню (флюороз, пігментовані тріщини емалі, тетрациклінові зуби);
 •  недорозвинені зуби (шиповидні), зуби з порушенням розвитку емалі;
 •  наявність трем і діастем, невідповідність поперечних розмірів зубів прикусу пацієнта;
 •  невеликі повороти зубів;
 •  нерівний контур шийок зубів, яснева посмішка;
 •  наявність безлічі дефектних, що потемніли пломб;
 •  зміна групової приналежності зуба (наприклад ікло, за допомогою вініра перетворюється в боковий різець).

 Вінір виготовляється з світлотверднучого композитного матеріалу в одне відвідування стоматологом-терапевтом.  Техніка виготовлення прямих композитних вінірів передбачає невелике зашліфування, близько 0.5 мм.  вестибулярної (передньої) поверхні зуба і пошарове нанесення композитного матеріалу.Правила прямої реставрації передбачають застосування коффердама - латексної хустки, яка запобігає прямому контакту робочої зони з порожниною рота.
 Переваги композитних вінірів перед керамічними полягають лише в ціні (в середньому, вартість вінірів з композиту дешевше керамічних аналогів в 2 рази) і швидкості досягнення результату.  Якість і художній рівень виконання цілком залежать від стоматолога, його досвіду і його здібностей і можливостей, як реставратора.
 Недоліків композитних вінірів набагато більше: підвищена стертість, необхідність в регулярній поліровці, в зв'язку з втратою блиску композитних реставрацій, крихкість, набухання композиту у вологому середовищі порожнини рота призводить до утрудненої гігієни, гінгівіту, кровоточивості ясен, розгерметизації країв реставрацій, пігментації кордонів реставрацій, з  плином часу та ін. Ці недоліки композитів призводять до втрати естетичного зовнішнього вигляду композитних реставрацій і вимагають їх заміни.  Термін використання композитних вінірів залежить від загального рівня гігієни порожнини рота і функціонального навантаження на них.  Також пацієнтам необхідно знати, що композитні матеріали руйнуються від алкогольних речовин.

 Відносні протипоказання до художньої реставрації

 •  Погана гігієна ротової порожнини
 •  Патологія тканин періодонта
 •  патологія прикусу
 •  Бруксизм (стиснення щелеп)
 •  підвищена стертість зубів
 •  Шкідливі звички (захоплення насінням, відкушування нитки, жилки ...)
 •  Професійні шкідливості (гра на духових інструментах, «агресивні» професії, захоплення боксом)

Контакти

Зв'яжіться з нами

reception@yci32.com.ua
Київ, Маршала Тимошенко 21, корпус 3 (2 поверх)
пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00
© Все права защищены 2011 г