+38(067) 440 51 95

+38(044) 227 50 20

Адреса:

Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка) 21, корпус 3 (2 поверх) Вхід з Оболонського проспекту

Робочий час:

пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00

Найбільш правильне рішення вибору матеріалу при лікуванні середнього і глибокого карієсу зубів.

 Серед пацієнтів існує думка, що закриття дефекту твердих тканин зуба (дірки) після лікування карієсу, є постановка фотополімерною пломби.  Однак це не зовсім так.
 У фотополімерних пломб, які відновлюють анатомічну форму зуба, що виготовляються безпосередньо в роті пацієнта є ряд недоліків. Найпоширеніші - це:
 * Усадка під час полімеризації «світлозатвердіння»
 * Поява внутрішніх деформацій, в результаті яких з'являються відколи
 * Недостатня або неповна полімеризація, «затвердіння пломби»
 * Пломбувальний матеріал, навіть найкращий, має пористу структуру
 У слідстві цих, хоч і незначних, недоліків, пломба згодом забарвлюється харчовими барвниками.  Нерідко пломба (Київ, Оболонь) частково відшаровується від стінки зуба (крайове підтікання) і в щілину, що утворилася потрапляє інфекція, що неминуче призведе до повторного утворення карієсу або посилиться запальним процесом у нерві.
 Так як же тоді досягти відновлення анатомічної і функціональної форми зуба і при цьому отримати довговічність і естетичність конструкції?
 Тут нам на допомогу приходять сучасні комп'ютерні технології та новітні матеріали.  Такі як пресована кераміка (Київ, Оболонь) і оксид цирконію (Київ, Оболонський проспект).  Останній є найбільш міцним і естетичним матеріалом, який заслужив належну повагу у лікарів і пацієнтів.
 Відновлення анатомічної форми і функції зуба за допомогою виготовлення вищезазначених матеріалів називається «Анатомічна вкладка» або скорочено вкладка. (Стоматолог, Київ)

               

Це, хоч як це дивно, теж пломба, тільки виготовлена ​​не в роті пацієнта, а в зуботехнічній лабораторії. Якщо говорити про керамічні вкладки (Київ, Оболонь) «прес кераміка або циркон», то вони значно перевершують будь-яку з відомих нині за своїми властивостями.
 Що ж це вкладка?
 Керамічна вкладка (Оболонь) являє собою високотехнологічний мікропротез.  За своїми параметрами вона в рази перевершує найсучаснішу пломбу, бо володіє характеристиками, максимально наближеними до здорової зубної тканини.  Так само зовнішній вигляд керамічних вкладок повністю імітує натуральну зубну емаль.
 Види вкладок:
 Вкладки inlay - найменші вкладки.  Які не зачіпають жувальних горбів зуба.
 Вкладки onlay - середня за величиною, заходить на скелі горбів жувальних зубів не перекриваючи їх.
 Вкладка overlay - цей вид вкладки, яка повністю перекриває жувальні горби зуба.
 Вкладка pinlay - характеризується наявністю штифта як парапульпарним (поруч з пульпою зуба) так і внутрішньокореневим.  Даний вид вкладок найбільш розповсюджений на депульпованих зубах.

Переваги керамічних вкладок:
 * Висока біосумісність - кераміка «оксид цирконію» (Київ, Оболонь) найбільш сумісна з тканинами зуба, гіпоалергенні властивості якої підтверджена багатьма роками дослідження і застосування в медичній практиці.
 * Висока якість завдяки надточним системам CAD / CAM забезпечує найбільш повне і чітку відповідність тканин відпрепарованих зубів.
 * Чудові естетичні властивості вкладок, завдяки повному збігу кольору вкладки з світлом зуба.
 * Довговічність, при дотриманні рекомендацій лікаря.  Керамічні вкладки служать на 3-5 разів довше будь-яких сучасних фотополімерних пломб.
 * Не схильні до зовнішніх факторів (не фарбуються, на насичують смердючий запах).

Чому ж варто зробити вибір у бік керамічної вкладки?
 Як часто ви чули від стоматолога (Оболонь, Київ), що під пломбою утворився карієс?  У переважній більшості випадків появи вторинного карієсу під пломбою, виною всьому є наявність мікротріщин і зазор, між поверхнею зуба і пломбою.  Внаслідок чого є доступ повітря, найдрібніших частинок рідини, їжі і внутрішньоротових рідин.  Внаслідок чого створюються сприятливі умови для розвитку карієсу.
 При застосуванні керамічних вкладок такий дефект виключається, завдяки методу виготовлення вкладки на високоточному обладнанні.
 Виникає природне запитання: - Якщо керамічна вкладка настільки хороша, то чому ж її не використовують повсюдно в лікуванні карієсу постійних зубів?
 Є ряд відносних протипоказань таких як:
 * Бруксизм (нічне скреготіння зубами)
 * Малі пришийкові дефекти твердих тканин зуба.
 * Вагітність (ранні та пізні терміни) і т.д.
 Для більш детального розуміння підходять вам керамічні вкладки чи ні, зверніться до Стоматолога.  (Київ "Усі 32")

 Таким чином, керамічні вкладки являються найбільш сучасною альтернативою коронкам і пломбами.  Завдяки необмеженим можливостям лабораторії, лікарями клініки «Усі 32» широко використовуються керамічні конструкції в повсякденній практиці.
 Керамічні вкладки які застосовуються в нашій клініці відповідають найвищим світовим стандартам і виготовляються виключно в ліцензованих лабораторіях.

 

Пломбування зубів

 Карієс зубів - одне з найпоширених захворювань на землі, 98% людей протягом життя стикаються з його проявами: руйнуванням тканин зуба і утворенням порожнини.

 Лікування полягає в висіченні уражених тканин і відновлення дефекту пломбувальними матеріалами.  Фахівці нашої клініки на всіх етапах лікування використовують найсучасніше обладнання і матеріали від провідних світових виробників.  На даному етапі розвитку стоматології постановка пломби - це складний багатоетапний, високотехнологічний процес, який включає в себе:

 1. Препарування (видалення пошкоджених тканин і надання порожнині форми, оптимальної для фіксації пломби. Виконується за допомогою швидкісного турбінного наконечника з використанням водно-повітряного охолодження і алмазних інструментів, що дозволяє звести до нуля травмування прилеглих здорових тканин і судинно-нервового пучка зуба.

 - кислотне протравлювання - проводиться 37% ортофосфорної кислотою з метою видалення біологічних забруднень і створення шорсткості, що покращує фіксацію пломби.

 Після видалення кислоти і просушування, наступний етап - нанесення адгезивної системи (речовини, що забезпечує надійне прикріплення пломби до стінок порожнини).  У нашій клініці використовуються препарати фірми 3М ESPE "Single bond" і останнього покоління "Single bond easy one".

 - в деяких випадках потрібно нанесення лікувальної прокладки (при середньому і глибокому карієсі).  Використовуються різні препарати, що містять кальцій, фтор і інші речовини, спрямовані на поліпшення репаративних властивостей дентину і пульпи зуба.

 2. Пломбування.  Ми використовуємо сучасні гібридні мікро- і нанонаповнення світлотверднучими матеріали, що відповідають високим естетичним і механічним вимогам, з дотриманням техніки пошарового нанесення і полімеризації.  За нашими багаторічними спостереженнями добре зарекомендували себе матеріали фірми 3M ESPE виробництва США "Filtek" і всі його різновиди для різних груп зубів: "Filtek flow", "Filtek Z550", "Filtek Ultimate".  Полімеризація (затвердіння) проводиться під дією випромінювання світлодіодних ламп.

 3. Фінішна обробка пломби проводиться в два етапи:

 - шліфування.  На цьому етапі пломбі надається форма зі збереженням анатомії зуба за допомогою алмазних інструментів.

 - полірування.  Додання остаточної гладкості (використовуються різні насадки, диски, щітки, пасти різної абразивності).

 

Карієс і його ускладнення

 Карієс є найбільш поширеним захворюванням людини (більше 93%).  Це повільнопротікаючий патологічний процес, який призводить до деструкції твердих тканин зуба, утворення каріозної порожнини.  Причинами виникнення карієсу можуть бути як внутрішні, так і весняні (деякі захворювання, зміна Рh-середовища порожнини рота, склад води і продуктів харчування, особиста гігієна порожнини рота).  Найважливішим чинником у профілактиці карієсу є догляд за зубами (використання зубної щітки, пасти, ополіскувачів, зубної нитки).  В разі недостатньої гігієни, на зубах утворюється наліт, який містить в собі безліч бактерій.  У процесі життєдіяльності вони виділяють кислоти, які руйнують тверді тканини зуба.
 Для попередження виникнення карієсу важливо періодично відвідувати лікаря стоматолога, проводити професійну гігієну порожнини рота, що є не тільки профілактикою карієсу, але і попередженням захворювань тканин пародонту, продовженням терміну служби пломб і ортопедичних конструкцій.  Таку процедуру рекомендується проводити кожні 6 місяців, або за показаннями.
 На ранніх стадіях ураження тканин зуба карієсом, лікування складається з відновлення анатомічної форми зуба за допомогою пломбувальних матеріалів.
У разі несвоєчасного лікування карієсу, руйнування твердих тканин зуба може досягти меж пульпи (нерва) зуба, що призводить до розвитку пульпіту.  Пульпіт супроводжується інтенсивним, мимовільним болем (при карієсі біль має причинний характер, від солодкого, холодного, гарячого), яка посилюється вночі, має розлитий характер (віддає в область скроні, вуха, групи зубів верхньої і нижньої щелеп зі сторони ураження).

Лікування пульпіту полягає у видаленні запаленої пульпи зуба, механічної і медикаментозної обробки кореневих каналів з подальшим їх пломбуванням (ендодонтичне лікування).

 При тривалій відсутності лікування карієсу або пульпіту запалення може досягти меж тканин оточуючих корінь зуба (періодонт), виникає захворювання, яке називається періодонтит.  У гострих стадіях періодонтит супроводжується інтенсивним болем, особливо при натисканні на причинний зуб, відчуття «вирісшого» зуба, наявність припухлості, підвищення температури тіла.  При наявності описаних симптомів, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.  В даному випадку ендодонтичне лікування доповнюється хірургічними маніпуляціями (розріз в області хворого зуба, при наявності гною).  У деяких випадках зуб підлягає видаленню.

 Хронічний перебіг періодонтиту може протікати безсимптомно протягом тривалого часу, виявляється рентгенологічно або в моменти загострень.  Можливий розвиток гранульом і кіст в області кореневих каналів.  Лікування переважно терапевтичне, але може доповняться хірургічним (видалення кіст).

У більшості випадків лікування карієсу або його ускладнень закінчується пломбуванням каріозних порожнин.  Але при значному руйнуванні твердих тканин, відновлення зуба можливе лише за допомогою коронок або вкладок.

Контакти

Зв'яжіться з нами

reception@yci32.com.ua
Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка) 21, корпус 3 (2 поверх) Вхід з Оболонського проспекту
пн-сб: 9.00-21.00 нд: 9.00-18.00
© Все права защищены 2011 г